Yeni ve güzel bir başlangıç dileğiyle...


Sosyal Belediyecilik toplumdaki kişi ve ailelerin kendi şartları dışında gelişen maddi, manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesine, ihtiyaçlarının karşılanmasına sosyal sorunlarının önlenmesine ve çözümlenmesine yardımcı olunmasını, yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve yükseltilmesini amaçlayan sistemli ve programlı hizmetler bütünüdür.

Toplumda gün geçtikçe artan sosyal ihtiyaçların karşılanması da sosyal devletin görevlerinden birisidir. Atakum Belediyesi olarak bizlerdesosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüz bünyesinde Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezini kurduk.Birimimizin amacı toplumun dezavantajlı gruplarından önceliği bulunan kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahibi insanların yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik olarak yapılacak gönüllü faaliyetleri kapsamaktadır.

Bu tür çalışmalar gönül ve şefkat hareketidir ve bu faaliyetler için gönüllü ve özverili bireylere ihtiyaç vardır. Kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her çatlaktan yeni yaşamlar doğar. Buradan hareketle birimimizdeki tüm arkadaşlarımız Atakum’da yaşayan gönüllü kadınlardan oluşmaktadır.

Atakum’da dokunmadık yürek kalmasın diyerek çıktığımız bu yolda yüzlerdeki güven ve umut dolu bakışlarla yanımızda olmanız temennisiyle Belediyemizin kapılarını sizlere sonuna kadar açıyoruz. Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezimizdeki tüm gönüllü arkadaşlarım ve kendi adıma sizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.